مشاوره در واتس اپ

انحراف بینی

انحراف بینیانحراف بینی

انحراف بینی تأثیری روی شکل ظاهری بینی نمی‌گذارد و غالبا منجر به کجی تیغه بینی در قسمت داخلی بینی می شود. بنابراین بر سلامت و زندگی فرد اثر گذاشته و از این منظر امری بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.

تیغه بینی نوعی غضروف است که به طور طبیعی در مرکز بینی قرار دارد و سوراخ های بینی را به طور مساوی از هم جدا می‌کند. در صورتی که به هر دلیلی یک یا چند مرکز غضروف ‌سازی یا استخوان ‌سازی کمتر از حد طبیعی یا بیشتر از حد نرمال رشد نمایند تیغه بینی از خط وسط منحرف شده و به سمت راست یا چپ متمایل می شود.

علل انحراف بينی

  • انحراف ژنتیکی و تکاملی
  • لوزه سوم بزرگتر از حد معمول
  • بیماری‌های فک و صورت
  • بیماری لب شکری یا شکاف کام
  • اصابت ضربه
  • تصادف و درگیری
  • برخورد جسم سخت به بینی

عوارض انحراف بيني

عدم تشخیص به موقع انحراف بيني می تواند منجر به انسداد یک یا هر دو حفره بینی ، اختلالات تنفسی ، خشکی بینی ، خروپف ، کاهش حس بویایی ، احتباس یا فشار بینی ، ایجاد ترشحات در ناحیه پشت گلو ، مشکلات گوش و مشکلات ریوی ، سردرد ، سینوزیت ، عفونت مکرر گوش ، چسبندگی گوش و تغییر شکل ظاهری بینی گردد.

از عوارض انحراف بينی در نوزادان می توان به دشواری نفس کشیدن از راه بینی و و عفونت‌های سینوسی اشاره نمود می‌شود.

عمل انحراف بينیانحراف بینی

تحت بیهوشی بیمار انجام می گیرد و از ناحیه داخل بینی لایه‌ های مخاطی محافظ کنار زده شده و غضروف یا استخوان اضافی برداشته یا ترمیم می‌ شود.

جراح بینی برای حفظ تیغه بینی ، ممکن است تراشه ‌هایی از جنس سیلیکون درون حفره‌های بینی قرار دهد تا تیغه بینی را حفظ نماید و در انتهای کار ، محل برش بخیه زده می شود.

افراد با مراجعه به بهترین جراح بینی می توانند از مشاوره های لازم و ضروری بهره برده و برای انجام جراحی انحراف بيني راحت تر تصمیم گیری نمایند.

عمل انحراف بینی با لیزر

تغییر سایز و فرم استخوان و غضروف بینی ها توسط لیزر امکان پذیر نمی باشد. بنابراین از طریق عمل انحراف بينی با لیزر نمی توان هیچ نوع تغییری در بافت یا فرم بینی به وجود آورد.

Call Now Button